Comming soon..
Na asi už rok slíbeném pokračování TSOP (The Sixth Obscura Painting), Dawning se konečně usilovně pracuje :)

Tomb Raider - Zajímavosti a tipy

♦ Tomb Raider - Vaše otázky? ♦

4. října 2009 v 20:01 | Pink-Sun
Tak jsem se zbláznila a napadlo mě, že bych mohla založit tento článek. Zkrátka pokud máte nějaké otázky ohledně Tomb Raider, můžete se mě zeptat - pokusím se vám nějak poradit. Nezaručuji, že budu schopna poradit úplně všude, ale určitě se pokusím udělat maximum :)♦ Tip: Co dělat, když se Lara naprosto zblázní =-o ♦

10. února 2009 v 19:05 | Pink-Sun
,,No tak to mě teda podrž." - Tohle byla jedna z mých prvních reakcí, když jsem zapnula jeden amatérský level. Konkrétně Burning Croft Manor (Demo).
Recenzi tohoto levelu si můžete přečíst přímo na LadyCroft.cz, tedy ZDE.

Ptáte se, proč tedy o tomto vůbec píši?

Následující problém mě dost potrápil a něvěděla jsem příčinu. Nakonec jsem na závadu přišla a proto se s vámi chci o poznatek podělit pro případ, že by se vám stalo něco podobného.

Level jsem si stáhla, jelikož se mi zdálo zajímavé téma a taky mě zaujal model Lary, připomínající AoD Laru. Jenže ejhle.

Level nešel spustit a okamžitě spadl. Po chvíli mi došlo, že jsem zapomněla překopírovat soubory, jak se píše v recenzi - vzápětí jsem tak učinila a level se bez problému spustil.

Naběhlo Menu a vše vypadalo růžově. Chyba nastala ovšem tehdy, když jsem se chtěla v Menu pohnout. Menu nereagovalo na povely - nemohla jsem se v nabídce vůbec posunout. První, co mě napadlo bylo to, že mi to udělalo i TR4, než jsem užila patch,ale vzápětí jsem si uvědomila, že patch již nainstalovaný mám. Zdálo se mi to podezřelé, tak jsem zapnula editor zvlášť - bez levelu, pouze s levely už předchystanými, originálními - naprosto bez problému.

Usoudila jsem tedy, že level měl asi špatný start a zapnula ho znovu. Tentokrát Menu již fungovalo a já si oddechla. Jenže...

Ocitla jsem se na začátku levelu. Lara stála na místě, tak jsem stiskla šipku vpřed, aby se tedy pohla. Nic. Podruhé. Nic. Potřetí nic. Koukala jsem, jak vyjevená a zkonstatovala, že asi neviditelná stěna, či co. Jenže najednou se Lara sama pohla a začala běhat dokolečka.

Snažila jsem se jí zastavit šipkou vzad. Začala sema házet kotouly a odmítala se zastavit - dostala se jakoby do smyčky. Zkusila jsem tedy stisknou skok. Začala skákat na místě, vzápětí sama házet kotouly vzad.

Zmáčka jsem mezerník. Zastavila se a začala pistole tasit a zase vracet zpět do pouzder. Pořád dokola.

Level jsem tedy restartovala. Usoudila jsem, že je možná chyba v tom, že úvodní část chodby prostě ,,blbne" a že když se dostanu dále, bude to možná lepší. Omyl.

Nevím jak dlouho jsem se snažila proběhnout kolem plamenů v přední částí chodby. Buď Lara běžela místo rovně do stěny nebo přímo do plamenů. Nakonec se mi to povedlo a hru jsem uložila. Vypadalo to, že je vše O.K. Ale já neměla zkoušet zapínat Menu.

Celý inventář se mi začal točit doleva. Můj výraz :
Stiskla jsem klávesu vpravo. Kolotoč doprava XD XD XD

Aby toho nebylo málo, začala Lara skákat sama celou chodbou kotouly doprava...a přistála kde? V plamenech XD Prostě se Lara úplně zbláznila! A když jsem chtěla level přes Správce souborů ukončit, naběhla mi černá obrazovka a myš se začala po ní sama hýbat. Že by duchové?? XD XD

No a co byla potíž???

Ve vlastnostech onoho souboru jsem měla nastavenou kompatibilitu pro Windows 98. Jenže mým operačním systémem je Vista. Když jsem přehodila kompatibilitu na ,,Windows XP (Service Pack 2) " demo se spustilo v naprosté pohodě a chyby zmizely.


Doufám, že tento článek nebyl zcela zbytečný a pomůže vám, pokud se vám stane to samé ;-)
© pink-sun-zuzitko.blog.cz


♦ Tomb Raider v rukou Crystal Dynamics ♦

15. listopadu 2008 v 16:58 | Pink-Sun
Slavme! Úspěšně jsem se odhodlala vyplodit zase nehorázně dlouhý článek! XD
Předem bych chtěla upozornit, že se jedná jen o můj názor a je ovlivněn tím, jaké informace se ke mně dostaly.

Nyní k tématu - sama koukám, jak se můj přístup za relativně krátkou dobu změnil. Ne, že bych se tímto tématem nějak přehnaně v minulosti zaobírala…částečně taky v rámci zachování svého osobního bezpečí. XD Konečně jsem si to ale v mé hlavě (která možno skončí na konci toho článku v rohu místnosti XD) urovnala a mohu sepsat nějaký ten svůj názor. Děste se…bude to dlouhé….XD

Až si článek přečtete (pokud si ho přečtete XD) , tak budu velmi ráda, když připíšete s svůj názor. Schválně, zda máte podobný, jak já, či zcela odlišný :-)

♦ Zajímavý test – Jaké TR postavě se nejvíce podobáte? ♦

7. září 2008 v 0:13 | Pink-Sun
Vážení...mé doteď zcela neprospěšné pátrání po internetu, dnes konečně přineslo něco alespoň trošku zajímavého.
Juj!!!...To je ale hodin!
Je jím test, který má zjistit, které Tomb Raider postavě se nejvíce podobáte. Skládá se z deseti otázek. V každé je možno zaškrtnout jen jednu z nabízených pěti odpovědí.
Pozor!
Má to ale menší háček....test je v němčině. Pro případ, že tento test zaujal i německy nemluvící návštěvníky, tak jsem na něj něco vymyslela. Je to totiž mizera a pokaždé se odpovědi jinak zpřehážou. Proto nemá smysl dělat screen a přepsat text, jelikož by se to přehodilo, jak se tomu zachce a zaškrtli byste něco zcela jiného, než jste chtěli. Proto jsem do celého článku vypsala německy otázku a pod to česky. To samé také s odpověďmi, takže se stačí akorát podívat, co je co a zaškrtnout originální odpověď na stránce...To jsem zvědavá, komu se bude chtít...XD XD XD
Pro případ, že by se někomu skutečně chtělo, tak test ZDE
Kdyžtak se pochlubte, co vám vyšlo ;-)
A schválně hádejte, kdo vyšel mi....no...pokud si myslíte, že Lara, tak těžce vedle XD
Vyšel mi tento chlapík.....XD:
Což mě tedy zcela šokuje....ale..ahm..je mi dost jasné, jaká otázka za to asi dosti může...hihi...XD XD XD Poprvé jsem sice zírala, ale když jsem viděla i jiné možnosti, tak jsem musela zkonstatovat, že z nich je mi asi vážně nejpodobnější Kurt....jo...to je ale blázinec...aspoň důkaz, ať tento test neberete smrtelně vážně..já a Kurt.....XD - tohle spojení slov zní velmi dobře....XD XD XD
(Zajímavé, že převážně lidem, kteří si to dělali, dle statistik vyšla Lara...hmmmm..XD)

♦ Můj "šokující" postřeh XD ♦

4. srpna 2008 v 13:26 | Pink-Sun
Dnes při hraní Tomb Raider jsem si všimla menšího detailku...Celou dobu si říkám, že mi ten Lařin zadek něco tvarově připomíná....otevřu si inventář a najednou se ke mně natočí zezadu lékárna...
Nemůžu si pomoci,ale ta lékárna mi fakt děsně připomíná Lařinu pudel. Jo, já vím....čeho já si nevšimnu... XD
Ale..posuďte sami..=-o:
Všimněte si, že zadek napravo a lékárna nalevo...ehh...teda..opačně....XD mají dosti podobný tvar.Že by autoři při programování použili trošku lékárnu, či naopak? XD Mno...asi je to náhoda...nebo..že by se to zdálo jen mi?? =-o

 
 

Reklama